5. JUQUEEN
Продуктивність: 1,38 петафлопс
Рік створення: 2012
Країна: Німеччина
Цей суперкомп’ютер розташований в Jülich Research Centre, Німеччина. Його потужності використовується для моделювання різного роду процесів, включаючи кліматологію, фізику, матеріалознавство. На даний момент це наймогутніший суперкомп’ютер у Європі.
4. Mira
Продуктивність: 8,16 петафлопс
Рік створення: 2011
Країна: США
Mira використовується в Argonne National Laboratory для оцінки кліматичних змін, моделювання акумуляторів для електромобілів, оцінки розвитку Всесвіту.
3. K computer
Продуктивність: 10,51 петафлопс
Рік створення: 2011
Країна: Японія
Розташована система K computer в Riken Advanced Institute, Японія. Служить для оцінки кліматичних змін, а також моделювання катастроф, що дозволяє передбачати деякі землетруси у Японії. Крім усього іншого, система використовується і для створення метеорологічних моделей.
2. Sequoia
Продуктивність: 16,32 петафлопс
Рік створення: 2012
Систему створили співробітники Lawrence Livermore National Laboratory, і назвали його Sequoia. Потужності суперкомп’ютера використовується для симуляції роботи ядерної зброї. Саме завдяки таким могутнім ПК ядерні випробування тепер проводяться у віртуальному, а не реальному, світі.
1. Titan
Продуктивність: 17,59 петафлопс
Рік створення: 2012
Система побудована в Energy’s Oak Ridge National Laboratory. Titan - це модифікована версія колишнього наймогутнішого суперкомп’ютера Jaguar. Найцікавіше, що Titan тепер в 10 разів могутніший за свого попередника. Можна тільки уявляти собі, якими могутніми будуть суперкомп’ютери через 10-20 років. Якщо, звичайно, їх продовжуватимуть створювати.
Джерело: http://cikavo.com/